Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Lipofilling a lipografting

Lipofilling a lipografting

Tyto metody patří mezi techniky, pomoci kterých doplňujeme ohraničený a nedostatečný objem podkožní tkáně v oblasti obličeje, nebo kdekoli na těle. Ve tváři se nejčastěji jedná o „kruhy pod očima“ ,oploštělé-až propadlé tváře, hluboké nosorertní rýhy,propadlé spánkové krajiny,nebo nevýrazné a úzké rty. Může se jednat o přirozený proces stárnutí s atrofií tukové tkáně v některých partiích obličeje, nebo u mladších jedinců o dědičný stav. Nápadné podkožní prohlubně kdekoli na těle mohou vzniknout po úrazech, operacích, zánětlivých procesech, nebo po nestejnoměrném odsátí tuku při liposukci. Tukem je možné též doplnit oploštělé velké stydké pysky u žen, nebo výrazné prohlubně mezi šlachami na hřbetu ruky, jak tomu bývá ve stáří. Za určitých vhodných podmínek je možné zvětšit i malo vivinutá prsa,nebo upravit některé jejich tvarové odchylky.  K doplnění objemu podkožní tkáně se může použít i různý cizorodý materiál (Injekční výplně), ale použití vlastního tuku je nejpřirozenější. Nedochází k žádným alergickým reakcím na implantovaný tuk, nedochází k nekontrolovatelnému jizvení, tvorbě granulomů atd. Implantovaný tuk se sice může částečně vstřebat, ale při správném technickém provedení může být výsledek dlouhodobý až trvalý.Tuk můžeme aplikovat dvěma způsoby:
  1. Lipofilling-tuk se aplikuje podobně jako jiné inijekční výplňové implantáty.Výsledky bývají bezprostředně dobré, ale tuk se po čase z velké části vstřebá, nebo se přemění v olejové cysty. Zákrok je třeba opakovat. Při aplikaci většího množství tuku touto metodou je riziko vzniku  kalcifikovaných jizev.

  2. Lipografting (transplantace tuku)-tuk se odebírá jinou šetrnější technikou. K transplantaci se použije jen ta část tuku, která má největší pravděpodobnost k vhojení a která obsahuje nejvíce tzv. „kmenových buněk“. Aplikace tuku do inkriminovaných míst se též provádí odlišně, a to jen po malých částečkách, které jsou navzájem od sebe úplně odděleny. Tyto malé částečky jsou zcela obklopeny hostitelskou tkání, která jim poskytuje výživu a kyslík do doby, než do nich prorostou cévy. Na úspěšné transplantaci tuku se hlavně podílí přítomnost kmenových buněk v odebraném tuku. Kmenové buňky jsou podstatně odolnější  než běžné tukové buňky a spíše přežijí celý proces transplantace tuku a přechodné období bez cévního zásobení bezprostředně po transplantaci. Kmenové buňky se pomnoží a nahradí  odumřelé tukové buňky.Tento procem může trvat dosti dlouho a proto definitivní výsledek transplantace můžeme hodnotit nejdříve po 4 měsících.Nelze však spoléhat jen na přítomnost kmenových buněk,jak je často v reklamách presentováno. Podmínkou úspěšné transplantace tuku stále zůstává bezchybné a citlivé technické provedení transplantace. Na naši klinice provádíme již jen „lipografting“ podle nejnovějších vědeckých poznatků. Zákroky jsou prováděny v lokální anestesii ambulantně.

Operace, pooperační období

Oblast, kde budeme provádět aplikaci tuku, se označí předoperačním nákresem na kůži. Pak se toto místo umrtví některým ze způsobů lokální anestesie (závisí na lokalitě). Místo, kde bude prováděn odběr tuku, se označí a pak se tato oblast znecitliví stejným způsobem jako se to provádí při tumescentní liposukci. Pak se z tohoto místa tenkou kanylkou odebere šetrně tuková tkáň tak, aby se co nejméně porušily tukové buňky. Odebraná tuková tkáň se pak odstředí a použije k aplikaci do požadované lokality. Aplikace se provádí specielním aplikátorem supertenkými kanylkami. Několik následujících dní se oblast po provedeném lipograftingu chladí.Po lipograftingu mohou delší dobu přetrvávat otoky a modřinky.

Více se dozvíte v článku:

Vrbický Jiří: Tuk s kmenovými buňkami je budoucnost. Trochu více o transplantaci tuku – lipograftingu, dostupný zde

Vrbický Jiří: Liposukce současně s lipofillingem nebo lipograftingem, dostupný zde

  
 
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy