Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Liposukce tumescentní

Liposukce je metoda odstraňování podkožního tuku, který je ve větší vrstvě nahromaděn na některých místech těla a může tak způsobovat nežádoucí proporce postavy. Liposukce nepředstavuje léčbu celkové obesity, ale je vhodná pro ty, kteří dbají o svoji postavu, ale žádné dietní a pohybové aktivityjim jim nepomáhají zbavit se ohraničených tukových nadbytků např. v oblasti břicha, stehen, kolen, apod.

Liposukce v žádném případě nepředstavuje léčbu celkové obesity. Doporučujeme liposukci zejména lidem, kteří jinak dbají o svoji postavu, ale kterým již žádné dietní či pohybové aktivity nepomáhají zbavit se ohraničených tukových nadbytků. Nejčastější lokality, kde se ve zvýšené míře ukládá podkožní tuk, bývají u žen zejména zevní a vnitřní valy stehen, boky, břicho, bederní krajiny, vnitřní plochy kolen, oblast kotníků, zadní strana paží, podbradek a jiné. U mužů to nejčastěji bývají boky, oblast břicha, podbradek a prsní krajiny. Liposukcí je možno odsát tuk i na jiných místech těla, ale existují i takové lokality, kde liposukce není příliš vhodná (např. přední plocha stehen). Nelze vždy splnit všechna přání a představy klienta.
Známe několik způsobů provedení liposukce. Na plastické chirurgii Dr. Vrbického se provádí tzv. tumescentní liposukce již od r. 1997 jako na jednom z prvních pracovišť v České republice. Tumescentní liposukce byla poprve popsána na sklonku  osumdesátých let v  USA. Od té doby bylo vyvinuto mnoho metod provedení liposukce ale všechny metody, které jsou prokazatelně  účinné , mají v sobě základní princip Tumescentní liposukce (viz.text "operace" níže).Neviděl jsem výraznější  rozdíl mezi výsledkem po  prosté tumescentní liposukcí,nebo vibrační,ultrazvukové,Jet atd.Vždy spíše záleželo na operatérovi ,než na přístroji.


Naše dlouholeté zkušenosti získané na několika tisících provedených liposukcí nás opravňují upozornit na následující výhody tumescentní liposukce:

  • Výkon se provádí pouze v místním znecitlivění.
  • Vlastní odsávání tuku je zcela nebolestivé (jen při napouštění může být zprvu chvíli pociťován mírný tlak). 
  • Rovněž pooperační bolesti jsou minimální. 
  • Pravděpodobnost vzniku pooperačních nerovností nad odsátým místem se redukuje na minimum. 
  • Návrat do práce bývá obvykle možný za 2- 3 dny po výkonu. 
  • Doba, kdy je bezpodmínečně nutné nosit elastické návleky se zkracuje na pouhých 10 až 14 dnů. 
  • Při operaci prakticky nedochází ke krevním ztrátám. 
  • Většinu výkonů je možné provést i ambulantně.


Operace
Oblast odkud zamýšlíme odsát podkožní tuk, je nejprve napuštěna roztokem, který obsahuje fysiologický roztok, lokální anestetikum, preparát zmenšující krvácení a roztok potlačující palčivý pocit při podávání této směsi. Během napouštění je zprvu pociťován tlak v napouštěné oblasti, který po chvilce vymizí a infiltrovaná oblast se stane necitlivou. Poté, co se tímto roztokem infiltruje a znecitliví celá oblast, přistupuje se k vlastnímu odsávání. To se provádí malými otvůrky (2- 4mm) kterými se zavádějí do podkoží tenké sací kanyly. Těmito tenkými kanylami se pak odsává tuková tkáň. Právě použití tenkých kanyl a infiltrace podkožní tkáně výše zmíněným roztokem snižuje riziko pooperačních nerovností na minimum. Vlastní odsávání je zcela nebolestivé. Ihned po operaci se navlékají elastické kompresní návleky a pod ně se na otvůrky v kůži přikládají pleny, které prvých 12 hodin zachycují vytékající tekutinu . Celá procedura trvá necelé 2 hodiny. Během této doby může operovaný poslouchat rádio, bavit se s operatérem nebo telefonovat. Po zákroku se nepodávají žádná analgetika, protože účinek lokálního anestetika, přetrvává v odsáté oblasti až 18 hodin. Po zákroku ,který je převážně proveden ambulantně, je pacient propuštěn do domácího ošetřování.Může chodit,jíst a pít bez omezení.Dle potřeby si mění prosáklé pleny pod návlekem za suché.

Pooperační období
V pooperačním období je nutné nosit elastický návlek asi 14 dnů. Výjimečně je u některých klientů vhodné nosit návleky i déle.V odsátých plochách může být pociťována bolestivost na dotyk 1-2 týdny, ale většinou to nebrání běžnému dennímu pracovnímu zatížení. Návrat ke sportování závisí na individuální citlivosti klienta a na druhu zatížení. Obvykle to bývá možné za 1 měsíc. Definitivní výsledek liposukce bývá patrný u někoho již za 14 dnů a u jiného až za 2 měsíce.

Možné komplikace
Tumescentní liposukce jako každý chirurgický zákrok může být provázena komplikacemi:
krevní podlitiny v odsátých plochách a okolí (většinou se samy vstřebají do 14 dnů)
sekrece z otvorů může vyjímečně trvat i několik dnů (sama se zastaví bez léčby)
velmi vzácně se v odsáté ploše nahromadí tkáňová tekutina (serom) (několikrát se vypunktuje a zbytek se postupně vstřebá)
vzácně mohou v odsátých plochách ,nebo při jejich okrajích vzniknou nerovnosti.Jsou-li nápadnější je možné je později dalším zákrokem opravit
vzácně se může vyskytnout alergická reakce na podané lokální anestetikum
infekce v odsáté ploše bývá naprostou vzácností
pocit snížené kožní citlivosti v odsáté oblasti může někdy přetrvávat i několik měsíců

Kontraindikace
Kontraindikace k provedení tumescentní liposukce je onemocnění jater a poruchy srdečního rytmu. Lepší výsledky jsou u mladších osob do 45 let, ale u zdravých jedinců je možné liposukci podstoupit i v mnohem vyšším věku.

Více se dozvíte v článku:
Vrbický Jiří: Liposukce současně s lipofillingem nebo lipograftingem, dostupný zde: http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/liposukce-lipofillingem-lipograftingem

 
> Před/Po fotky - Liposukce tumescentní
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy