Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

International 9th Wrist Symposium, Universitätsklinik für Unfallchirurgie, Innsbruck
15.10. 2014
9. ročník mezinárodního sympozia věnovaného problematice chirurgie ruky a zápěstí.
> více »

Modelace prsou

Modelační operace se provádějí u povadlých prsou přiměřené velikosti. K poklesu prsů dochází často při redukci objemu prsní žlázy po ukončeném kojení, dále v důsledku přirozené atrofie prsní žlázy věkem nebo po celkové výrazné redukci tělesné váhy.

Při výrazné atrofii prsou je možné spojit modelační operaci s augmentací silikonovými implantáty (viz zvětšení prsou). Důvody operace jsou hlavně kosmetické.

Operace

Operační přístupy a tím i následné jizvy bývají u operací změnšení a modelace prsů podobné.Na naši klinice provádíme operační řez nejčastěji kolem dvorce a vertikálně dolu od dvorce do podprsní rýhy.Jen zcela vyjímečně u extrémně velkých prsou klasický řez ve tvaru kotvy. Má li být  výsledek po modelační operaci dlouhodobý nelze pouze zredukovat kožní kryt a posunout dvorec do vyšší polohy jak se často uvádí.Prso se pak časem zdeformuje.Hmota prsu opět klesne do dolní poloviny prsu a ta se vyklene.Horní polovina prsu se oploští a dvorec s bradavkou pak nepřirozeně ční vzhůru.Proto naší hlavní snahou při  modelační operaci prsou je zmenšit objem dolní vyklenuté poloviny prsu a přiměřeně vyplnit propadlou horní polovinu prsu.Pochopitelně nejefektněji se horní část prsu vyplní silikonovým implantátem.Jsou však i modernější operační postupy při kterých se část vyklenuté dolní části  pokleslého prsu přemístí do propadle horní části prsu a tím ji vyplní podobně jako implantát.Tyto operace jsou prováděny převážně z vertikálního  řezu.Je nutné upozornit,že při těchto operacích bývá nutná i i současná malá redukce prsní  tkáně při dolním obvodu prsu.Tato malá redukce přispěje k lepšímu  pooperačnímu tvaru prsu.Též je nutné upozornit,že  při dolní části jizvy při vertikálním řezu bývá kůže trochu nahrnutá.Toto je ale stav přechodný a během dvou měsíců se nerovnosti zcela vyrovnají. Operace se provádí v celkové anestesii .U nevelkého poklesu  menších prsou můžeme modifikovaným  operačním postupem provést operaci i v lokální anestesii. Podobně jako u jiných kosmetických operací prsů je vhodné předoperační vyšetření doplnit předoperačním sonografickým ev mammografickým vyšetřením, zejména u vyšších věkových ročníků. Operace dle rozsahu a způsobu provedení trvá asi 2 hod. Někdy jsou při operaci do operovaného prsu zavedeny sací drény, které se odstraňují první nebo druhý pooperační den.
 
Pooperační průběh
Hospitalizace trvá 2-3 dny. Stehy se extrahují 12 den. Speciální kompresivní podprsenka se nosí obvykle až 2 měsíce. Probíhá-li vše normálně, stačí pracovní neschopnost pro běžnou, fysicky nenáročnou práci 7-10 dnů. Větší sportovní aktivity jsou možné až po dvou měsících.
 
Možné komplikace
Jako u každého chirurgického zákroku mohou nastat komplikace jednak:
1.Obecné (jako u jiných chirurgických zákroků):
Krvácení, krevní výrony
Přetrvávající otoky
Rozpad rány
2.Specifické pro tuto operaci:
Odumření části pigmentového dvorce kolem bradavky
Přechodná,nebo trvalá necitlivost,nebo snížená citlivost bradavky.
Nemožnost dalšího kojení a tvorba cyst ve zbylé prsní žláze.
Nemusí být dosaženo zcela ideálního kosmetického výsledku
Podrobněji o předoperační přípravě,o operaci,anestesii a pooperačním průběhu budete informováni lékařem při bezplatné konzultaci.
 
  
 
> Před/Po fotky - Modelace prsou
#
Error 404 (Not Found)

404

Stránka nenalezena

Je nám líto, ale požadovaná stránka nebyla nalezena.
Překontrolujte prosím, zda jste zadali URL adresu správně, případně kontaktujte webmastera.

Page not found

The requested URL was not found. If you entered the URL manually please check your spelling and try again or contact webmaster.


Odkazy