Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Modelace prsou

Modelační operace se provádějí u povadlých prsou přiměřené velikosti. K poklesu prsů dochází často při redukci objemu prsní žlázy po ukončeném kojení, dále v důsledku přirozené atrofie prsní žlázy věkem nebo po celkové výrazné redukci tělesné váhy.

Při výrazné atrofii prsou je možné spojit modelační operaci s augmentací silikonovými implantáty (viz zvětšení prsou). Důvody operace jsou hlavně kosmetické.

Operace

Operační přístupy a tím i následné jizvy bývají u operací změnšení a modelace prsů podobné.Na naši klinice provádíme operační řez nejčastěji kolem dvorce a vertikálně dolu od dvorce do podprsní rýhy.Jen zcela vyjímečně u extrémně velkých prsou klasický řez ve tvaru kotvy. Má li být  výsledek po modelační operaci dlouhodobý nelze pouze zredukovat kožní kryt a posunout dvorec do vyšší polohy jak se často uvádí.Prso se pak časem zdeformuje.Hmota prsu opět klesne do dolní poloviny prsu a ta se vyklene.Horní polovina prsu se oploští a dvorec s bradavkou pak nepřirozeně ční vzhůru.Proto naší hlavní snahou při  modelační operaci prsou je zmenšit objem dolní vyklenuté poloviny prsu a přiměřeně vyplnit propadlou horní polovinu prsu.Pochopitelně nejefektněji se horní část prsu vyplní silikonovým implantátem.Jsou však i modernější operační postupy při kterých se část vyklenuté dolní části  pokleslého prsu přemístí do propadle horní části prsu a tím ji vyplní podobně jako implantát.Tyto operace jsou prováděny převážně z vertikálního  řezu.Je nutné upozornit,že při těchto operacích bývá nutná i i současná malá redukce prsní  tkáně při dolním obvodu prsu.Tato malá redukce přispěje k lepšímu  pooperačnímu tvaru prsu.Též je nutné upozornit,že  při dolní části jizvy při vertikálním řezu bývá kůže trochu nahrnutá.Toto je ale stav přechodný a během dvou měsíců se nerovnosti zcela vyrovnají. Operace se provádí v celkové anestesii .U nevelkého poklesu  menších prsou můžeme modifikovaným  operačním postupem provést operaci i v lokální anestesii. Podobně jako u jiných kosmetických operací prsů je vhodné předoperační vyšetření doplnit předoperačním sonografickým ev mammografickým vyšetřením, zejména u vyšších věkových ročníků. Operace dle rozsahu a způsobu provedení trvá asi 2 hod. Někdy jsou při operaci do operovaného prsu zavedeny sací drény, které se odstraňují první nebo druhý pooperační den.
 
Pooperační průběh
Hospitalizace trvá 2-3 dny. Stehy se extrahují 12 den. Speciální kompresivní podprsenka se nosí obvykle až 2 měsíce. Probíhá-li vše normálně, stačí pracovní neschopnost pro běžnou, fysicky nenáročnou práci 7-10 dnů. Větší sportovní aktivity jsou možné až po dvou měsících.
 
Možné komplikace
Jako u každého chirurgického zákroku mohou nastat komplikace jednak:
1.Obecné (jako u jiných chirurgických zákroků):
Krvácení, krevní výrony
Přetrvávající otoky
Rozpad rány
2.Specifické pro tuto operaci:
Odumření části pigmentového dvorce kolem bradavky
Přechodná,nebo trvalá necitlivost,nebo snížená citlivost bradavky.
Nemožnost dalšího kojení a tvorba cyst ve zbylé prsní žláze.
Nemusí být dosaženo zcela ideálního kosmetického výsledku
Podrobněji o předoperační přípravě,o operaci,anestesii a pooperačním průběhu budete informováni lékařem při bezplatné konzultaci.
 
  
 
> Před/Po fotky - Modelace prsou
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy