Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Gynekomastie

Gynekomastie je zvětšení prsní žlázy u mužů. Může se vyvinout u chlapců během puberty a jako příčina se uvádí zvýšená hladina estrogenů (ženský hormon). Ve většině případů po odeznění puberty se žláza opět zmenší.

Někdy však nález zbytnělých prsních žláz přetrvává až do dospělosti a neupraví se ani po hormonální léčbě. Většinou však důvod k hormonální léčbě není, protože hladiny hormonů jsou v normě. Gynekomastie se může týkat obou prsou nebo jen jednoho prsu. K zbytnění prsní žlázy u mužů však může dojít i v dospělosti, nejčastěji po užívání steroidních anabolik nebo u starších mužů - zejména při medikamentosní léčbě hypertrofie prostaty. Někdy obraz podobný gynekomastii vyvolá jen zmnožení tukové tkáně v prsních krajinách (na příklad v rámci mírné nebo větší obesity).Tento stav pak hodnotíme jako „pseudogynekomastie“. K rozlišení nám pomáhá předoperační  sonografické vyšetření. Podle toho se pak rozhodujeme o způsobu chirurgické léčby.

Operace

Jen vyjímečně při nálezu velké gynekomastie operujeme  v celkové anestesii.Je-li předoperační nález menší lze operovat  v lokální  anestesii ambulantně. Operační řez je umístěn na hranici pigmentového prsního dvorce, proto je následná jizva nenápadná. Celá hypertrofická žláza se při operaci vyjme. Do operované oblasti zavádíme sací drény ,které následující den odstraňujeme.

Jedná-li se u pacienta o „pseudogynekomastii“, provádíme tumescentní liposukci prsních krajin.

Jedná-li se o kombinaci pravé gynekomastie a pseudogynekomastie je možné provést oba zákroky najednou v lokálním anestesii .Pooperační průběh bývá příznivý a většinou ani nemusíme zavádět drény.

 

Pooperační průběh

Krom omezení větší fysické námahy nejsou nutná žádná omezení. Návrat do fysicky nenáročné práce je možný za 2-4 dny.Jako po každé tumescentní liposukci je  nutné nosit až 14 dní elastický návlek,který pacientovi zajistímu.Stehy se odstraňují za 7-12 dnů.

Možné komplikace

Komplikace mohou být obecného rázu, jako při každém chirurgickém zákroku (hematomy, otoky, špatné hojení rány, infekce).

 
> Před/Po fotky - Operace gynekomastie
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy