Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Chirurgie ruky > Operace nádorů ruky

Operace nádorů ruky a poůrazových stavů ruky


V oblasti ruky se mohou vyskytnout nádorová onemocnění,která primárně postihují kůži,podkožní tkáně,cévy,nervy klouby a kosti podobně jako tomu bývá i v jiných oblastech lidského těla. Zmíním se proto jen o těch nádorech  které můžeme léčit na našem pracovišti. Často se způsoby operační lécby nádorů a poúrazových stavů překrývají proto je uvádím najednou pro obě skupiny. Rozsáhlejší tumory,které často vyžadují i mezioborovou odbornou spolupráci,celkovou anestesii a hospitalisaci odesíláme na  vyšší klinická pracoviště.


Kožní nádory:bradavice,drobná benigní pigmentová znaménka často vyléčí  dermatolog a nelze je zařadit přímo k nádorům. Větší rozsahy,kde se již často jedná o skutečné nádory jako jsou basaliomy,spinaliomy a melanomy jsou doménou plastického chirurga. Rozsáhlejší a radikálnější excise vyžadují složitější způsoby uzavření operační rány než prostou suturu. Mám na mysli nejrůznější lalokové plastiky, transplantace kůže apod. Podobný způsob léčby vyžadují i následky po popáleninách,nebo ztrátových poraněních.


V podkožních tkáních  se nejčastěji vyskytují tzv. „gangliomy“Jsou většinou lokalizovány na hřbetní,nebo dlaňové ploše zápěstí,vzácněji na prstech. Projevují se  nepohyblivým vyklenutím pod kůží zápěstí.Operační zákrok se často bagatelizuje ale může se jednat o dosti náročnou operaci,zejména na přední ploše zápěstí,kde je nutno preparovat v těsné blízkosti větších cév a nervů.Stopka takového gangliomu totiž sahá až k zápěstním kůstkám od kterých je nutné ji ostře oddělit.Méně zkušený operatér to často neprovede a pak dochází k recidívám. Doporučuji tyto operace podstoupit u zkušeného  chirurga ruky ( plastika,nebo ortopéda).                                                                                                   


V podkoží operujeme i jiné nádory,většinou benigní. Nádory kloubů a kostí se často řeší v součinnosti  s ortopédem. Někdy je nutné provést i amputační zákroky. Při chirurgii ruky je někdy nutné, nebo vhodné operační léčbu rozdělit do několika etap.


Na našem oddělení  operačně léčíme i různá poranění šlach a následky těchto poranění.


Na základě vlastních dlouholetých zkušeností jako traumatologa,tak plastického  chirurga a popáleninového chirurga  si dovoluji upozornit,že ruka je velmi složitý orgán s velkou adaptační schopností .Krom nádorů není vždy nutné každou odchylku od normálního stavu, nebo každý poúrazový stav hned řešit operacemi.Při dobré  rehabilitaci a pracovním zatížení se ruka často vrátí dříve do plně funkčního stavu,než po složité operaci.Nejsou vzácné případy,kdy pacient po úspěšné replantaci jednoho prstu po čase přiznává,že by spíše volil ztrátu tohoto prstu než replantovaný prst,který je omezeně funkční a který vnímá spíše jako překážející.


 


 
> Před/Po fotky - Operace nádorů ruky
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy