Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Operace podbradku (NECKLIFT)

Operace podbradku

S přibývajícím věkem dochází k poklesu tváří se zvýrazněním přirozených obličejových rýh a se vznikem vrásnění kolem očí, úst, na bradě a na krku. Poptávka po kosmetické úpravě podbradku přichází od klientů téměř všech věkových skupin a není ani výrazný rozdíl mezi muži a ženami.

V mladším věku bývá vyklenutý podbradek a vymizelý úhel mezi dolní čelistí a krkem dán vrozenými anatomickými poměry (na př. krátká dolní čelist),nebo větším uložením tuku.U starších jedinců k tomu přistupuje povolený kožní tonus a povolený plochý podkožní krční sval (musculus platysma).
 
Operace
 
Který ze způsobů nápravy zvolíme záleží na zhodnocení předoperačního nálezu a na přání pacienta.Záleží na elasticitě kůže, na vrstvě podkožního tuku a na stupni povolení krčního svalu.Je několik možnosti jak upravit podbradek:
1).Liposukcí ( viz liposukce tumescentní )
2
)Operačně-výkon provádíme většinou ambulantně v lokální anestesii. Z malého příčného řezu v přirozené rýze pod bradou odstraníme tuk a sešijeme okraje povoleného plochého podkožního krčního svalu.Často ale bývá nutné doplnit tento zákrok vytažením  podkožního svalu do stran z dalšího řezu za ušním boltcem.Pak se již jedná o operaci zvanou „ neck lift“.Tato ale vždy v lokální anestesii nelze provést.
3).Úprava podbradku v rámci faceliftu. Facelift většinou vyřeší též podbradek, ale někteří pacienti odmítají facelift a spokojí se jen z lokální úpravou podbradku. Pak je pro ně nejvhodnější řešení 1), nebo 2), nebo kombinace obou.

Jsou i jiné možnosti ,zejména u mužů, jak odstranit výraznou podélnou řasu na krku.Vše vám vysvětlí operatér při konzultaci.


 
Pooperační období

 
Jak po liposukci,tak po operaci je vhodné nosit specielní elastický návlek po dobu nejméně jednoho týdne.Jiná pooperační omezení nejsou nutná.Stehy se extrahují 7-10 pooperační den
 
Možné komplikace
 
Stejné,jako u každého chirurgického zákroku (krvácení,infekce,špatné hojení rány). U starších jedinců s minimální podkožní tukovou vrstvou a se sníženou kožní elasticito může po operaci vlivem jizvení vzniknout na krku podélné vrásnění a kožní kryt se stane méně posunlivý.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy