Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Plastika břicha (abdominoplastika)

Plastika břicha (abdominoplastika)

Ženy každého věku se velmi obtížně vyrovnávají se změnami v oblasti břišní stěny ke kterým během života může dojít. Příčinou bývá přirozený proces stárnutí se sníženou elasticitou kožní, s povoleným podkožím a zvýšeným ukládáním tuku v podbřišku.

U mladších se často jedná o vyklenutí nad jizvou po gynekologických operacích (nad tzv."císařským řezem"), nebo povolený kožní kryt a podkoží s výraznými striemi (pajizévkami)a vrásněním kůže kolem pupíku po těhotenství nebo po výrazné redukci tělesné váhy.K abdominoplastice nejsou vhodná bříška se silnou vrstvou podkožního tuku. Mnoho případů,kdy se dříve prováděla abdominoplastika jsme dnes schopni úspěšně a s menším zatížením pro pacienta vyřešit tumescentní liposukcí. Nejvhodnější indikací k abdominoplastice je převislé břicho v podbřišku tzv. "venter pendulum". Již při prvé konzultaci vám lékař navrhne pro vás nejvhodnější a nejšetrnější způsob operační léčby. Je možné,že vám místo operace doporučí šetrnější tumescentní liposukci,nebo vám doporučí před plánovanou operací ještě redukci váhy.Vhodné je též posilovat břišní svalovinu delší dobu před operací.
 
Operace
Na naši klinice provádíme tyto druhy operačních výkonů:
1.excise jen kožního valu v podbřišku (při menším rozsahu i v lokální anestesii)
2.klasická abdominoplastika s přemístěním pupku a s následnou jizvou jen v podbřišku
3.klasická abdominoplastika s následnou jizvou tvaru kotvy v podbřišku
4.miniabdominoplastika s kratší jizvou v podbřišku U bodu 2-4 může být operace doplněna sešitím přímých břišních svalů.
5.operační úprava nevzhledného nařasení kůže nad pupíkem
6.někdy kombinujeme abdominoplastiku s liposukcí ale jen vzácně najednou. Většinou nejprve liposukci a v časovém odstupu abdominoplastiku.
7.Při operaci můžeme současně vyřešit rozestup přímých břišních svalů nebo i pupeční kýlu.
Operace se provádí v celkové anestesii, proto je nutné předoperační interní vyšetření.Operace dle rozsahu trvá 1-3 hod. Při operaci jsou do podkoží zavedeny drenáže, které se prvý nebo druhý pooperační den odstraňují.
 
Pooperační průběh
Pooperační hospitalizace trvá dle náročnosti výkonu 1-3 dny. Po operaci se nosí břišní pás,později elastický návlek asi 1 měsíc. Pacienta se snažíme po operaci co nejdříve mobilisovat. Nenastanou-li komplikace, tak po týdnu je fysicky nenáročné pracovní zatížení možné. Při sešití přímých břišních svalů je nutné delší tělesné šetření. Stehy se extrahují 12-14 pooperační den.
 
Možné komplikace
Abdominoplastika je dosti rozsáhlý chirurgický zákrok, který není ušetřen možných komplikací.
1.otoky břišní stěny, zejména nad jizvou v podbřišku mohou někdy přetrvávat až několik týdnů
2.pooperační krvácení menšího rázu vyvolá jen viditelné modřiny.Větší krvácení si jen výjimečně vyžádá operační revizi.
3.V podkoží se vytvoří dutina, která se plní tkáňovou tekutinou (t-zv.serom). Pak je nutné tekutinu vypunktovat.
4.menší či větší infekční komplikace jako jsou stehové píštěle, ohraničená zánětlivá ložiska až velké abscesy si vyžádají další chirurgickou léčbu.
5.odumření menšího okraje rány a tím prodloužení hojení..
6.riziko vzniku pooperační plicní embolie u náchylných pacientů, zejména v případech delšího pooperačního znehybnění na lužku. (důležitá je prevence - výběr pacientů, bandáže dolních končetin, antikoagulační léky při operaci a po ní, časná mobilisace pacienta).


Závěrem můžeme říci, že na našem pracovišti přistupujeme k rozsáhlé abdominoplastice, až když můžeme zcela vyloučit možnost léčby jednoduššími výkony nebo liposukcí.Ve světové literatuře je uváděno,že abdominoplastiky jsou zatíženy největším počtem pooperačních komplikací ze všech kosmetických operací.

 
> Před/Po fotky - Plastika břicha (abdominoplastika)
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy