Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Plastika uší (otoplastika)

Plastika uší (otoplastika)

Nejčastěji se jedná o operaci odstátých boltců. Odstáté boltce, jako vrozená a dosti nápadná tvarová úchylka, může svého nositele frustrovat v každém věku.

Často presentovaný názor, že je nejlépe operovat ještě v předškolním věku (mezi 5 -6 rokem) nesdílíme a to z těchto důvodů: Operaci je nutné provést v celkové anestesii, protože nemůžeme očekávat nutnou spolupráci šestiletého dítěte při lokální anestesii. Dítě ještě nemá samo motivaci k operaci. Když nemá motivaci, nespolupracuje ani v pooperačním období.  Nám se osvědčilo operovat děti až kolem 10 roku, kdy již velmi dobře spolupracují . Později je možné operovat odstáté boltce v každém věku.
 
Operace
Operaci provádíme v místním znecitlivění ambulantně. Operační řez je umístěn na zadní straně boltce, kde je následná jizva nenápadná. Tuhá chrupavka boltce se různými způsoby změkčí v místě budoucího ohnutí. Pak se vymodeluje přirozený ohyb boltce a tato poloha se zajistí  modelačními stehy. Následuje zašití operační rány a přiložení obvazů.Náš operační postup je poněkud odlišný než jak se běžně provádí na jiných klinikách. Více zde

Pooperační období
Obvazy ponecháváme asi 7 dnů. Pak je nutné ještě měsíc na noc přikládat čelenku, která zabrání nechtěnému přeležení nebo odchlípení boltců. Průběžný steh za boltcem odstraňujeme 7-10 pooperační den.
 
Možné komplikace
1.Běžné komplikace jako při jiných chirurgických výkonech (krvácení,hematomy,infekce)
2.V pooperačním období mohou zcela vzácně  vnitřní modelační stehy povolit a boltec opět trochu „odskočí“.Možno korigovat další operací.
3.Obnaží se kousek chrupavky boltce.Je nutno hned léčit-někdy operovat.
4.Mohou vzniknout navalité keloidní jizvy za boltcem u disponovaných jedinců.Léčba je velmi svízelná
Ušní boltce a lalůčky operujeme též pro jiné vrozené nebo získané kosmetické vady, nejčastěji poúrazové a pooperační deformity.


Bližší informace získáte od lékaře při bezplatné konzultaci.

 
> Před/Po fotky - Plastika uší (otoplastika)
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy