Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Plastika nosu (rhinoplastika)

Plastika nosu (rhinoplastika)

Nos jako centrální část obličeje svým tvarem a velikostí dokresluje individualitu každé tváře. Jen stěží nalezneme dva jedince,kteří mají nosy zcela identické. Už od dávných dob byly snahy podle vzhledu nosu odhadovat charakter jedince.

Z psychologického hlediska má vzhled nosu také velký význam pro sebehodnocení jedince.Kosmetické operace nosu mohou významně změnit individuální výraz tváře a tím působit na psychiku operovaného-většinou pozitivně,ale někdy i negativně.Doporučujeme proto každému ,kdo si přeje kosmetickou operaci nosu podstoupit aby přehodnotil svoji motivaci k tomuto zákroku i s ohledem na možná rizika .V případě nerozhodnosti doporučujeme poradu s psychologem. Považujeme kosmetické operace nosu za nejnáročnější kosmetické operace v obličeji. Z možných pooperačních komplikací není tak velké riziko zdravotních komplikací ale o to je větší riziko komplikací kosmetických. U operací nosu platí, že nelze dát 100% garanci výsledného tvaru. Nezáleží zde totiž jen na zručnosti a zkušenosti chirurga, ale také na posunech a jizvení mezi různorodými tkáněmi nosu (kost-chrupavka-podkoží-kůže-sliznice) v pooperačním období.
 
Operace
Můžeme rozlišit tyto druhy kosmetických operací nosu:
1.operace tzv. "tvrdého nosu"
Zákrok se provádí na nosních kůstkách a současně na chrupavčité části nosu. Nejčastěji se provádí u velkého nosu, orlího nosu, hrbolu hřbetu nosu a křivého nosu. Nejčastěji se provádí „zavřenou metodou“, jen z řezů, které jsou umístěny v hloubce v nosních dírkách. Zevně pak nejsou žádné jizvy patrné. Zákrok se provádí převážně v celkové anestesii.
2.operace tzv. "měkkého nosu"
Zákrok se provádí jen na chrupavčité části nosu. Nejčastěji u deformací hrotu a chrupavčité části nad hrotem nosu („bambulovitý hrot nosu“, rozštěpený hrot, asymetrický hrot nebo při deformacích po předchozí neúspěšné operaci tvrdého nosu apod.). Provádí se „zavřenou“ nebo „otevřenou metodou“, při které mimo následné jizvy skryté uvnitř nosu (jako u zavřené metody), je malá nenápadná jizva i na přepážce mezi nosními otvory. Zákrok je možné provést i v lokální anestesii.
3.jiné operace nosu
Patří sem úprava hřbetu nebo hrotu nosu za použití chrupavčitého nebo syntetického štěpu, zákroky na nosní přepážce nebo úpravy nosních křídel. Operační přístupy jsou různé (zavřené i otevřené) a anestesie dle individuálního posouzení celková nebo místní.

Pooperační průběh
Po operacích (zejména tvrdého i měkkého nosu) bývá do nosních otvorů zavedena tamponáda na 2-3 dny. Po tuto dobu je nutné dýchat jen ústy. Po operaci je přiložena na hřbet nosu malá sádrová dlažka na 14 dní. Pooperační průběh po operacích nosu bývá bezbolestný, ale zejména u tvrdého nosu bývají patrné otoky a modřiny, které se do 7-10 dnů vstřebají. Po sejmutí sádrové dlažky je již patrný výsledek operace, který ale nemusí být definitivní. Vlivem následného jizvení může do 1 roku ještě dojít ke změnám (někdy příznivým, někdy nepříznivým). Většinou jsou pacienti po operaci hospitalizováni po dobu, kdy mají zavedenou v nose tamponádu (3 dny).
 
Možné komplikace
Jako u každého chirurgického výkonu tak i při kosmetické operaci nosu může dojít k těmto komplikacím:
1.Krvácení-může vzniknout bezprostředně po operaci ,ale také za několik dní po operaci.Většinou se zvládne konzervativním postupem,vyjímečně je nutný operační zákrok.
2.Otoky a krevní výrony bývají po operaci ,zejména tvrdého nosu, běžné.Většinou se do týdne vstřebají.
3.Infekční komplikace bývají vzácně.Komplikacím se předchází překrytím operace antibiotiky a včasnými pooperačními kontrolami.
4.Kožní projevy. Poruchy prokrvení kůže,zejména při teplotních výkyvech.Projevují se zčervenáním ,nebo zblednutím kůže,pocitem chladu,nebo sníženou citlivostí,zejména ve hrotu nosu.Tyto příznaky jsou dosti časté ale většinou do roka ustoupí.
5.Poruchy čichu. Zcela výjimečně může dojít k přechodnému zhoršení čichu,které trvá i několik měsíců.
6.Nepředvídatelné jizvení v prostoru ,kde byla při operaci odpreparována kůže,nebo sliznice od kostěného,nebo chrupavčitého podkladu.Následkem tohoto jizvení mohou vzniknout různé esteticky významné tvarové úchylky.
7.Kosmetický výsledek není ideální.
Při konzultaci si s operatérem domluvíte jaký druh výkonu by byl pro Vás nejvhodnější. Můžete klást lékaři doplňující otázky, na které v této informaci nenacházíte odpovědi.

 
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy