Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Vyrovnání vrásek čela a zvednutí obočí

S přibývajícím věkem (a přibývajícími starostmi) dochází k vytváření vrásek na čele. Krom příčných vrásek na čele bývají nápadné i příčné nebo mírně šikmé až podélné vrásky nad kořenem nosu a přilehlé části čela.

Vrásky jsou často doprovázeny poklesem obočí a to nejčastěji v jeho zevní třetině. Na tvorbě těchto vrásek  se podílí snížená elasticita kožní a zvýšené napětí mimických kožních svalů.
Na přechodnou dobu lze tyto vrásky zmírnit nebo odstranit aplikací botulotoxinu. Trvalejší řešení přináší dříve často prováděná operace zvaná „forhaedlift“ nebo koronální lifting.
 
Operace
Princip plastické operace zvednutí obočí je, že se z dlouhého příčného operačního řezu v horní vlasaté části čela odpreparuje kůže s podkožními tkáněmi až k obočí. Přeruší se drobné mimické svaly, kůže se napne a její přebytek se odstraní a rána zašije. Operace se provádí v celkové anestesii .
Protože se jedná o výkon  s velkým rizikem poškození kožních nervů, s vypadávaním vlasů v okolí  jizvy a s následnou dlouhou jizvou (i když skrytou ve vlasech), na našem pracovišti dáváme přednost vyhlazení vrásek a zvednutí obočí jen z krátkého řezu (asi 4 cm) ve vlasaté části spánkové krajiny a z krátkého řezu ve střední části vlasaté části čela. Přerušení mimických svalů nad kořenem nosu a tím vyhlazení vrásek při kořeni nosu a přilehlé části čela je také možné provést současně s operací horních víček ze stejného řezu .Zejména u mužú,kteří mají  již přirozené vrásky na čele je možné provést zvednutí pokleslého obočí z řezu,který je skrytý ve vrásce čela.   

Pooperační průběh
Pooperační průběh je většinou provázen pooperačními otoky víček a krevními podlitinami okolo očí. Jedná se o přechodný stav. Operační rána může zůstat bez obvazu obvykle již od 3-4 dne. 5 den je možné si umýt hlavu.Stehy se extrahují 12-14 den.
 
Možné komplikace (u klasického forhedliftu)
Okrajové nekrózy rány
Ztráta citlivosti nebo změněná citlivost v některé oblasti čela nebo vlasaté části hlavy
Asymetrické postavení obočí
Vypadávání vlasů v okolí jizvy
Nejlepší a nejšetrnější způsob operace vhodný právě pro vás vám navrhne lékař při bezplatné konzultaci na naši ambulanci.
 
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy